ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Z Komodo płyniemy na wyspę Flores


Wyspa Rinca - Dzień 4 - 18.10.2014

Wyspa Rinca – Dzień 4 – 18.10.2014

Dziś 4-ty i ostatni dzień rejsu statkiem na wyspy Komodo i Rinca. Ostatnia kapiel na boskiej plazy przy malej uroczej wysepce. Niedługo wyspa Flores, tam kończymy.

Przetrwaliśmy niezwykłą podróż w spartańskich warunkach. Na statku nie ma prysznica ani nawet słodkiej wody do opłukania po wyjściu z morza, a temperatura ciągle powyżej 30 stopni. Od wejścia na statek wciąż chodzę w kostiumie kąpielowym i tej samej przewiewnej sukience plażowej. Nie ma gdzie ani po co się przebierać.

Co ciekawe, to nam mocno nie przeszkadza, bo po kilka razy dziennie zawijamy do przepięknych wysepek i snorkujemy, podziwiając coraz piękniejsze rafy i widoki, a słona woda załatwia temat mycia. Dookoła wyspy, przestrzeń i cisza zmącona tylko rykiem silnika, gdy suniemy naprzód z powalającą prędkością 15 km/h (tak pokazywał nasz GPS). Nic dziwnego, że dotarcie na Komodo i Rinca zajmuje aż 4 dni.

Park narodowy Komodo leży na krańcu świata. To jedyne miejsce na świecie, gdzie występują warany z Komodo, zwane tez Komodo dragons (smoki z Komodo). Dziwaczne stwory, ni to krokodyl ni to jaszczur. Drapieżnik, który zżera swoje potomstwo, jeśli tylko złapie maluchy, zanim uciekną na drzewo. Widzieliśmy warany na obu wyspach wczoraj i dziś, ale ich zdjęcia dodam oddzielnie, bo muszę wybrać kilka ciekawych z dużej ilości materiału, jaki zebraliśmy. No i przede wszystkim muszę się dorwać do szybkiego internetu, bo tu na bezludziu sygnał jest dość sporadyczny.

(Tu jest galeria z Komodo).

Z Flores jutro rano wracamy samolotem na Bali, żeby stamtąd popłynąć na wyspę Gili i tam dokończyć naszą wyprawę wylegując się na białych piaszczystych plażach. To będzie godny finał przed powrotem do Polski. Dobrze, ze mamy jeszcze tydzień na to słodkie lenistwo.

One comment on “Z Komodo płyniemy na wyspę Flores

  1. Robert
    23 Paźdź 2014

    Doskonałe zdjęcia, uwielbiam oglądać fotorelację z podróży ponieważ to moja pasja. Warany z Komodo to faktyczne dziwne stworzenia i ciężko porównywać je do czegokolwiek, ale jak sądzę warto odbyć tak długą podróż żeby je zobaczyć, prawda? Czekam na kolejne ciekawe wpisy na blogu!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 18 Paźdź 2014 by in AZJA, ciekawostki, Flores, Indonezja, Info, Komodo, Lombok, Photo, Travel, Zdjęcia.
%d blogerów lubi to: