Ile kosztował tani wyjazd na Kubę?


Santiago de Cuba - 2015-03-07

Dużo sprzyjających okoliczności złożyło się na rekordowo niski budżet naszego ostatniego wyjazdu na Kubę (→program). Z podsumowania kosztów wynika, że była to moja najtańsza wyprawa od dłuższego czasu. A wszystko zaczęło się od historycznie niskiej ceny biletów z Madrytu do Hawany za 162 EUR (→szczegóły). Do dziś toczą się dyskusje, czy to był błąd systemowy linii lotniczych czy bardzo atrakcyjna promocja, ale fakt ten znacząco pomógł w osiągnięciu tego rekordu.

Mój budżet (przy dwuosobowej organizacji) wyniósł niecałe 3,5 tys zł. Wyjazd trwał 11 dni: od 4 do 16 marca 2015.

Oto szczegóły:

Cuba 2015 - budżet wyprawy
Cuba 2015 – budżet wyprawy

Trudno było ten budżet oszacować przed wyjazdem, bo wiele rzeczy mogło pójść inaczej. Kuba nie jest najtańszym krajem, a niektóre ceny potrafią być nieprzewidywalne, no ale wiatry nam sprzyjały. Z drugiej strony ze względu na konieczny pośpiech w przemieszczaniu nie skupiałyśmy się na wyszukiwaniu mocno budżetowych opcji. Noclegi w „casa particular” – prywatnych kwaterach – okazały się oszczędną opcją, a utrzymywały zaskakująco przyzwoite standardy, często lepsze niż w kwaterach w polskich górach czy nad morzem.

Tak więc Kuba wyszła nam tanio, ale widoki i plenery bezcenne. Mam nadzieję, że te informacje Wam pomogą, jeśli przymierzacie się do samodzielnego poskładania wyjazdu. Gdybyście mieli jakieś pytania organizacyjne, chętnie pomogę, pytajcie.

Dziewczynki w szkole za murem zobaczyły nasze aparaty i z energią zaczęły nam pozować - Baracoa - Cuba - 2015-03-09

Reklamy

6 Comments

 1. Wychodzi na to, że tym samolotem, którym ty wróciłaś z Havany, my zaczynaliśmy naszą przygodę! 🙂 Wylatywaliśmy z Madrytu 15.03 🙂
  My też z promocji AirEuropa, przy 4 osobach koszty rozkładały się jeszcze lepiej, bo za casas nie płaci się (zazwyczaj) za ilość osób, tylko za pokój, więc za 4 osoby płaciliśmy często 25 CUC jak za jedynkę 😉
  Wynajęliśmy samochód, zwiedziliśmy sporo i zamknęliśmy się w 1000eu/os/2 tyg ze wszystkim (w tym 3 dni all inclusive na cayo Coco)

  Polubienie

 2. Oczywiscie przy czterech osobach koszty noclegu wyjda jeszcze lepiej 🙂 Zwykle jezdzilismy czworkami, bo jest najekonomiczniejsza opcja, ale tym razem bylysmy tylko we dwie:)

  Polubienie

 3. Mam ochotę również pojechać na własną rękę, ale przeraziłam się przepisem że przy przekraczaniu granicy turyści indywidualni powinni mieć przy sobie 100CUC na dzień. To w rozliczeniu na 10 dni jest prawie 3,800, pomnożyć przez 2 bo z mężem to prawie 8 tys gotówką. Jak to było w twoim przypadku?

  Polubienie

 4. Witam, a czy wymagana jest wcześniejsza tzn. przed wykupieniem wizy rezerwacja noclegu na Kubie ? W wielu forach o tym wyczytałam choć jedziemy do rodziny męża .

  Polubienie

 5. Ja kupowałam wizę w biurze podróży Opal Travel w Warszawie. Tam pytali tylko o kopię paszportu, żeby dane do wizy wpisać poprawnie. 15 minut i zupełnie bez problemu. Podobno w ambasadzie mają więcej pytań i trwa dłużej, bynajmniej nie da się załatwić podczas jednej wizyty.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s