ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Ameryko, nadchodzę!


1999-10-25--USA--046=-1

Tę panią widziałam ostatnio w 1999. Ciekawe, czy nadal jest taka ognista…

Po powrocie z Kuby w marcu obiecałam sobie, że na razie zawieszam wyjazdy, aby dokończyć projekt, który wciąż cierpliwie czeka na moją uwagę. Niestety samo postanowienie o niepodróżowaniu podziałało na mnie demotywująco i projektowi to wiele nie pomogło. Tak więc zaczynam kolejną przygodę. Lecę na kilka tygodni do USA.

Zaczęłam od zdobycia wizy. Moja poprzednia 10-letnia wiza wygasła i musiałam wyrobić nową. Trochę to trwało, bo zaczyna się sezon wakacyjny. Przez tłumy chętnych całe dwa tygodnie minęły od wypełnienia wniosku online do odesłania przez ambasadę USA paszportu ze świeżutką i pachnącą wizą na kolejne 10 lat. Przedwczoraj odebrałam od kuriera paszport i od razu kupiłam bilet, a dziś siedzę w samolocie do Nowego Jorku. Za mną większość 9-godzinnego lotu, za dwie godziny ląduję i będzie się działo.

1999-10-25--USA--032=-1

Manhattan w 1999 wyglądał inaczej, słynne wieże World Trade Center przeszły do historii.

Znów mam pełen spontan. Wstępny plan składa się z kilku luźnych punktów, które chcę zaliczyć w dowolnej kolejności, a reszta dynamicznego scenariusza będzie zależała od pogody, czasu i okoliczności. W planie jest Nowy Jork w dużych ilościach (bo z nim jest związany mój projekt), Boston, Floryda (Miami i Key West), foto-polowanie na wieloryby i wiele innych pomysłów. Zobaczymy, co się uda zrealizować. Będę pisać, mam nadzieję że w miarę na bieżąco, zaglądajcie.

This is MURICA!!!

– tak pieszczotliwie mawiają starzy i nowi Amerykanie, z dumą akcentując nieograniczone możliwości swojego wielkiego kraju.

Pisane w samolocie WAW-JFK – piątek 2015-06-06, o 19:30 czasu polskiego (13:30 w Nowym Jorku)

One comment on “Ameryko, nadchodzę!

  1. papugazusa
    10 Czer 2015

    Koniecznie zalicz spacer po high line. Od 99 troche sie tam zmienilo

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 6 Czer 2015 by in AMERYKA PN i ŚR, dziennik podróży, New York, Travel, USA and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: