ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Wiele twarzy Atlantyku w Porto


Porto - Portugal - 2015-02-25

Porto – Portugal – 2015-02-25

Nasz dwudniowy wypad do Porto w lutym 2015 pozwolił z grubsza zapoznać się z miastem i zaliczyć sporo ciekawych jego zakątków. Najlepszy jednak spektakl dał nam ocean. Jadąc autobusem hop-on-hop-off wzdłuż wybrzeża wypatrzyłyśmy kilka miejsc plenerowych, do których postanowiłyśmy wrócić.

Spędziłyśmy tam znacznie więcej czasu niż przy innych atrakcjach Porto. Mimo, że pogoda w lutym była już dość przyjemna (o ile dobrze pamiętam ok. 15 stopni), to na nabrzeżu od oceanu wiał przejmujący wiatr, który nas zmroził do szpiku kości. W międzyczasie jeszcze rozpadał się deszcz, który przemoczył nas i sprzęt. Nie było się gdzie schować, ale sceneria nie pozwalała na odpuszczenie takich plenerów. W rezultacie przywiozłam sporą kolekcję zdjęć i katar.

Ktoś mógłby zapytać, ile można zrobić zdjęć wodzie i falom odbijającym słońce? Odpowiem po swojemu: można dużo, bardzo. Ocean ma wiele twarzy, zależnie od pory dnia, pogody, humoru. Zobaczcie sami.

Dorzucam jeszcze krótkie „widełko”, żeby lepiej pokazać, jak te ogromne i wściekłe fale ze zdjęć są z pozoru spokojne i leniwe. Ale nie radzę w nich pływać…

Mój film:

Oto galeria:

(kliknij na obrazek i otwórz w pełnym wymiarze) 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 9 Maj 2015 by in EUROPA, Photo, Plener, Pogoda, Porto, Portugalia, RÓŻNE, Travel, Zdjęcia and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: