ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Stamford – zielone okolice Nowego Jorku


USA 2015/06 - Stamford

Stamford – USA – 2015/06

Ameryka to kraj kontrastów. Krajobraz szybko się zmienia wraz z upływem mil. Jadąc wzdłuż wybrzeża na północny-wschód od Nowego Jorku wjeżdżamy do bajkowego i bogatego stanu Connecticut, gdzie zadbana zieleń wypiera beton stolicy.

Niecałą godzinę jazdy pociągiem od Manhattanu leży Stamford: miasto-hybryda, którego jedna część pełna jest ogromnych betonowo – szklanych bezdusznych biurowców (jak nasz „Mordor na Domaniewskiej„, tylko dużo większy), a druga część miasta (na pograniczu z Old Greenwich) to drogie i eleganckie korpo dla wybrańców. Tu biura mieszczą się w przepięknej zielonej okolicy, przy plaży, z widokiem na ocean, na zatokę pełną ekskluzywnych jachtów i na parkingi pełne aut najdroższych marek. Niektórzy wybrańcy do pracy tutaj przypływają swoimi jachtami lub motorówkami, żeby nie stać w korkach, które tworzą w godzinach szczytu te mniej zamożne korpo-mróweczki. Mieć biuro w tej okolicy to najlepsza rekomendacja dla firmy.

USA 2015/06 - Stamford

Droga z Nowego Jorku do Stamford (kliknij i otwórz mapę w google)

Ceny domów, a właściwie rezydencji, w tej okolicy Stamford i dalej w kierunku Greenwich, zaczynają się od kilku milionów USD i co ciekawe, nie ma wielu ofert sprzedaży, ale to temat na oddzielny post.

Wybrałam się wczoraj z aparatem na spacer po okolicy, żeby uwiecznić trochę tych sielskich klimatów. Na szczęście zabrałam ze sobą ważący niemało, ale mogący wiele teleobiektyw, jako że nie zamierzałam iść daleko. Nastawiałam się na domki, kwiatki i rabatki, a trafiłam do zoo na wolności: kaczki, króliki, czaple, rybołowy, wiewiórki, stada ogromnych i niezwykle rzadkich horseshoe krabów  (pol: skrzypłocz) na wyciągnięcie ręki i wiele wiele innych, co chwila coś nowego. Momentami nie wiedziałam, w którą stronę strzelać aparatem, tyle się działo. Na wiewiórkę prawie nadepnęłam, bo szara i niewidoczna, zobaczyłam ją dopiero, gdy mi przebiegła pod nogami.

Odkąd wyjechaliśmy z leśnych okolic Connecticut do Stamford, nie sądziłam, że jeszcze upoluję fotograficznie jakieś zwierzaki, ale moja wczorajsza przechadzka zupełnie mnie zaskoczyła.

Oto galeria. Sami zobaczcie. No i jak, kto by nie chciał pracować i mieszkać w takiej okolicy?

Stamford, USA, 2015-06-25, godz. 17:00 czasu lokalnego (w Polsce 23:00)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 25 Czer 2015 by in AMERYKA PN i ŚR, ciekawostki, Connecticut, New York, Photo, Plener, Stamford, USA and tagged , , , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: