ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Woodbury Outlets – zakupowy raj


Woodbury Common Premium Outlets

Woodbury Common Premium Outlets

Miasteczko Woodbury (→ mapa) niedaleko Nowego Jorku znane jest przede wszystkim z ogromnego centrum handlowego Woodbury Common Premium Outlets, w którym swoje sklepy fabryczne prowadzi większość liczących się marek. Jeśli szukacie okazji i tanich cen, to warto się tam wybrać, choćby z ciekawości, by to zobaczyć na własne oczy. Jak zwykle w Ameryce, i tu postawiono na wielkość. Choć w Polsce nie brakuje dużych centrów handlowych, to jednak skalą trudno na naszym rynku znaleźć odpowiednik tego giganta. Jest to praktycznie całe miasteczko sklepów, każda marka ma swój oddzielny budynek.

Tappan Zee Bridge

Tappan Zee Bridge

Jadąc trasą 87 lub 287 od strony Nowego Jorku lub Stamford przejeżdża się przez wielki most Tappan Zee Bridge (→ mapa, zdjęcia) na rzece Hudson, który też robi niemałe wrażenie: most długi, rzeka szeroka. W drodze powrotnej należy pamiętać, żeby zostawić sobie gotówkę na opłatę za przejazd przez most (10 USD). Płaci się tylko w jedną stronę.

Sklep Michael Kors - ceny wciąż bardzo wysokie

Sklep Michael Kors – ceny wciąż bardzo wysokie, mimo obniżek

Zwykle towary, które w Ameryce już są na wyprzedażach, w Polsce dopiero wchodzą na półki. Ja byłam w Woodbury Outlets dwukrotnie (6 i 9 lipca 2015). Pierwszy raz pojechałam właśnie z ciekawości, nie planując wydawać pieniędzy, tylko zobaczyć, o co w ogóle tyle krzyku. Wybraliśmy się po pracy, tuż po 17:00. Ponad dwie godziny zajął nam dojazd samochodem  w obie strony (bo korki) i dwie godziny zostały nam na zakupy. Te dwie godziny minęły jak chwila. Wróciłam z pełnymi torbami i pustą kieszenią, nawet karta kredytowa poległa 🙂 Za drugim razem postanowiłam pojechać od rana, żeby mieć więcej czasu na szukanie okazji. Paradoksalnie, oglądając każdą rzecz na wszystkie strony i przymierzając dokładnie, kupiłam dużo mniej niż za pierwszym razem, mimo że spędziłam tam cały dzień od rana do wieczora. Z jakiegoś powodu przecież te rzeczy wylądowały na wyprzedażach… a cena nie zawsze stanowi o okazji.

Mapa terenu Woodbury Outlets

Mapa terenu Woodbury Outlets (link do pdf)

Infrastruktura jest dobrze przygotowana, a wyspecjalizowane firmy oferują chętnym transport z Nowego Jorku. Całodniowa wycieczka (sam przejazd w dwie strony), zależnie od firmy, kosztuje ok. 40 USD (tam i z powrotem). Ponieważ teren jest duży, to przed wyjazdem warto się zapoznać z mapą centrum i listą sklepów, żeby nie tracić czasu na zataczanie kół. Warto też zarejestrować się online w klubie VIP i ściągnąć na maila liczne kupony rabatowe (większość marek oferuje spore zniżki, ale dopiero przy przekroczeniu określonej wartości zakupów w danym sklepie). Książeczkę z kuponami można też odebrać na miejscu. Jak ktoś nie ma drukarki pod ręką, to wersja elektroniczna vouchera wystarczyła do odbioru książeczki VIP w punkcie informacyjnym. Ze strony można ściągnąć voucher i odebrać ją bezpłatnie, ale zanim pokazałam voucher wgrany w telefonie, to pan z informacji chciał mi ją sprzedać za 10 USD.

Ludzie z zakupami szukają kolejnych sklepów

Ludzie z zakupami szukają kolejnych sklepów

Powszechny widok to turyści z całego świata z walizkami na kółkach, do których pakują zakupy. To dość praktyczny pomysł, bo jeśli przyjeżdża się transportem  zorganizowanym i trzeba swoje zakupy dźwigać przez cały dzień ze sobą, to po kilku godzinach chodzenia czuje się w nogach nie tylko wagę zakupów, ale przede wszystkim własnej masy.

Godziny w centrum szybko mijają i mimo zmęczenia pozostają nam nie tylko zakupy, ale przede wszystkim wspomnienie kolejnej amerykańskiej atrakcji turystycznej, a że w stylu komercyjnym… no cóż, takie czasy 🙂

Na koniec galeria, sami poczujcie ten klimat.

GALERIA

  • PL: Kliknij na miniatury, żeby otworzyć pokaz slajdów, prawy przycisk otwiera poszczególne zdjęcia.
  • ENG: Click on the preview to open the slideshow, right click to open individual images.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 28 Sier 2015 by in ciekawostki, Info, New York, RÓŻNE, Travel, USA, Woodbury, Zdjęcia and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: