ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Karnawał w Wenecji


ITALY--Venice_Carnival--2015--02-12--IMG_1377-2

Być w Wenecji, a być w Wenecji w karnawale – to dwie zupełnie różne rzeczy. Dopiero teraz to rozumiem. Byłam w Wenecji już kilka razy, przez co podchodziłam do niej z pewnym lekceważeniem, jako do kolejnego komercyjnego miejsca dla turystów. Nasz krótki wypad w ubiegłym tygodniu uświadomił mi, że Wenecja w karnawale to dużo więcej, bo przede wszystkim silna tradycja i dobra zabawa. Jestem pod ogromnym wrażeniem, nie wspominając o ilości zdjęć, jakie stamtąd przywiozłam.

.

Wenecja w karnawale zamienia się w wielki teatr. Tłumy osób w kostiumach spacerują od rana do nocy, chętnie pozując do zdjęć, często całe rodziny, dorośli i dzieci, a nawet psy. Przebrania karnawałowe traktowane są bardzo poważnie i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, na kosztach się nie oszczędza. Wysoka jakość strojów i akcesoriów budzi szacunek, zwłaszcza że w erze „taniej tandety” coraz mniej mamy dobrej jakości. Na plener zjeżdżają się też profesjonalni fotografowie z całego świata ze swoim ciężkim sprzętem.

.

ITALY--Venice_Carnival--2015--02-12--IMG_2249-1

Damy, lordowie, dziwadła i monstra przechadzają się, witają, wspólnie pozują, słychać rozmowy we wszelkich możliwych językach. A wszystko to dla zabawy, nikt nie wystawia talerzyka na pieniądze, nie oczekuje datków za swoje zdjęcia. Nagrodą jest satysfakcja, że wygrywa się na popularność, kto ma ciekawszy i lepiej dobrany kostium, ten ma więcej fotografów wokół siebie. Czasem fotografowani i fotografujący wymieniają się namiarami, żeby nawiązać kontakt.

.

Co tu dużo mówić, zapraszam do galerii. Zdjęć jak zwykle sporo, sami wybierzcie, co chcecie obejrzeć.

.

GALERIA

  • PL: Kliknij na miniatury, żeby otworzyć pokaz slajdów, prawy przycisk otwiera poszczególne zdjęcia.
  • ENG: Click on the preview to open the slideshow, right click to open individual images.

.

Warszawa, 18.02.2015

One comment on “Karnawał w Wenecji

  1. eqrer
    16 Lip 2016

    this is not

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 18 Lu 2015 by in ciekawostki, EUROPA, Photo, Plener, RÓŻNE, Wenecja, Włochy, Zdjęcia and tagged , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: