ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Iguazu Falls – Wodospady Iguazu


Iguazu Falls - Brazylia - 2012

Iguazu Falls – Brazylia – 2012

Cud natury, jakim są wodospady Iguazu, leży na granicy Argentyny i Brazylii, na rzece Iguazu, stanowiącej naturalną granicę między państwami.

Wodospad ma szerokość ok. 2 km, a najwyższą kaskadą jest Gardziel Diabła (Garganta del Diablo) o wysokości 82m, (jest wyższa niż Niagara), jest do niej dojście po stronie argentyńskiej, będzie widać na zdjęciach.

Zainteresowanym statystykami i historią w szerszym zakresie polecam ciocię Wikipedię z dość dokładnym opisem Iguazu Falls, więc nie będę go powielać.

Jeśli zapytamy wójka Googla o zdjęcie okolicy z góry, to zobaczymy taką mapkę.

Iguazu--google-map

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć interaktywną google mapę

Na uczciwe obejrzenie wodospadów powinno się przeznaczyć dwa dni, po jednym na każdą stronę, żeby zobaczyć wszystkie dostępne w parkach atrakcje, których jest niemało.

My mieliśmy na obie strony tylko jeden dzień, bo lecieliśmy z przygodami: zaliczyliśmy podział naszej 4-osobowej grupy na dwa oddzielne samoloty oraz opóźnienie przez zaginiony bagaż, który nas gonił do Argentyny. Udało się jednak nadrobić, bo wstaliśmy wcześnie rano i wynajęliśmy na cały dzień taksówkę, która nas dowiozła do obu parków jednego dnia. Było ciężko przez upał, ale zdążyliśmy.

Byliśmy tam w listopadzie 2012 (→ program podróży) Przylecieliśmy z Rio de Janeiro na lotnisko Foz do Iguaçu (IGU) po stronie brazylijskiej. Potem taksówką przejechaliśmy do hostelu po stronie argentyńskiej. Za każdym razem odprawa paszportowa z pieczątkami, których przez 3 dni zebraliśmy więcej niż przez resztę wyprawy. Nocowaliśmy w Hostel Inn, skromnie, ale przyzwoicie, spokojnie mogę polecić (standard backpackerski) do tego był basen i przestrzeń, czyli to, czego nam brakowało w Rio.

Taksówka na obie strony wodospadów za 4 osoby kosztowała nas 350 peso (ok. 150 zł). Wejściówki na wodospady (koszt na 1 osobę): brazylijskie 41,10 reali (ok. 58 zł) plus argentyńskie 130 peso (ok. 56 zł).

Wystarczy wstępu, resztę zobaczycie na zdjęciach.

UWAGA:

  • są trzy oddzielne galerie: 1). strona brazylijska, 2). strona argentyńska i 3). granica. 
  • Każda galeria ma oddzielną karuzelę slajdów, która otwiera się kliknięciem na dowolną miniaturę z danej galerii. 

1. Wodospady Iguazu – strona brazylijska

2. Wodospady Iguazu – strona argentyńska

3. Granica brazylijsko – argentyńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: