ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Piknik nad wodospadem


W okolicy Szczercowa i Bełchatowa rozciągają się tereny pięknego Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki z ich urokliwymi wodospadami. Nad jednym z takich wodospadów na rzece Widawce urządziliśmy w sobotę 19 lipca 2014 piknik. Weekendowo-wakacyjne upały ok. 30 stopni, super słońce oraz urodziny dwóch seniorek naszych rodów zachęciły nas do wykorzystania tej okoliczności w sposób turystyczno-rodzinny.

Rzeka Widawka jest częścią popularnego szlaku kajakowego. Nasze miejsce piknikowe, skądinąd bardzo kameralne, co jakiś czas było nawiedzane przez kajakarzy, którzy swoje kajaki musieli przenosić po brzegu dookoła wodospadu. Jedna ekipa śmiałków, zamiast przenieść kajak po brzegu, postanowiła przeprawić się wpław i to nawet nie przez leniwszą część wodospadu, ale przez tę burzliwszą. Nurt rzeki niestety wciągnął kajak pod wodę i nie chciał wypuścić zdobyczy, mocno dopychając kajak do dna i kamieni i  utrudniając jego uwolnienie. Prawie godzinna akcja wyciągania sprzętu przez całą ekipę dostarczyła nam atrakcji i materiału do zdjęć.

Gdy wreszcie udało się kajak wydostać, nasi nowi znajomi popłynęli dalej, a my wróciliśmy do poprzedniego zajęcia, czyli ogniska i kolacji, kontynuując to sielskie zajęcie do późnego wieczora, a w międzyczasie podziwiając przepiękny zachód słońca.

Oto trochę zdjęć, żebyście mogli poczuć klimat i chęć do odwiedzenia tych uroczych zakątków.

Info o parku: info w wikipedii,  zdjęcia parku,  info o parku na facebooku.

 

(kliknij na miniaturę, żeby otworzyć pokaz slajdów)

 

2 comments on “Piknik nad wodospadem

  1. Pingback: Licznik przeskoczył 30 tysięcy | ORBITKA.COM - Photo-Travel Blog

  2. Pingback: 2014 w liczbach | ORBITKA.COM - Photo-Travel Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 20 Lip 2014 by in ciekawostki, Photo, Plener, Pogoda, Polska, RÓŻNE, Zdjęcia and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: