ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Śladem ludzi pozytywnie zakręconych: choinka w stylu off-road


Wehikuł 4x4

Klub Wehikuł 4×4

Naszła mnie weekendowa refleksja, że żeby się dobrze bawić wcale nie trzeba jeździć daleko. Choć niewątpliwie daleko jest fajnie, to równie duże pokłady adrenaliny można odnaleźć w Polsce. Wystarczy wiedzieć, gdzie jej szukać.

Jakiś czas temu poznałam kilka osób z klubu Wehikuł 4×4 z Łasku (woj. łódzkie). Potem kolejnych kilka, i jeszcze parę. To bardzo zwarta, silna grupa ludzi z ogromną wspólną pasją: jazdą terenową po wszelkich możliwych powierzchniach, im gorzej tym lepiej. Uprawiają swój fantasy-land całymi rodzinami, starzy i młodzi razem, co w dzisiejszych czasach stało się wyjątkowe. Konfliktu pokoleń szukać ze świecą, choć oczywiście utarczek i przekomarzania im nie brakuje. Udowodnili, że aby realizować swoją pasję nie trzeba wielkich pieniędzy i nieograniczonego czasu. To zwykli ludzie, którzy mają swoje radości i troski, ale chętnie zostawiają je na boku, gdy pojawia się perspektywa szalonej jazdy tam, gdzie normalnie się nie da.

Widziałam ich poczynania w różnych warunkach, przejeżdżających przez rzekę, którą pokonywało jedno na dziesięć aut, a pozostałe trzeba było wyciągać. Widziałam harce w starym wyrobisku piaskowym czy na popularnej „torfiance”, gdzie ilość dziur jest większa niż w dobrym serze. Co innego, gdy patrzysz z boku, myślisz fajne widowisko, ale co to za sztuka, ja też tak potrafię. Jednak gdy wsiądziesz z nimi do auta, to na tych dziurach nie masz już czasu myśleć, bo skupiasz się na tym, żeby nie pogubić organów wewnętrznych. Tak właśnie bawią się nasi przyjaciele z Wehikułu. Oprócz jeżdżenia po lokalnych wertepach organizują też dalekie wyprawy: byli na wertepach Rumuni czy ukraińskich bezdrożach, oczywiście wszystko w swoim terenowym stylu. Sporo zdjęć z tych imprez jest na stronie klubu czy też na fb, warto podejrzeć.

Czemu o nich piszę właśnie dziś? Bo wpadło mi w ręce ogłoszenie, że wraz z innymi klubami off-road w sobotę 7 grudnia 2013 organizują ogólnopolską akcję charytatywną „Integracja Dla Choinki”, której celem, oprócz dobrej zabawy dla kierowców i publiczności, jest zbiórka środków na pomoc dla dzieci z domów dziecka, samotnych matek i innych potrzebujących. Cały dochód z imprezy będzie na to przeznaczony. Kolejna fajna inicjatywa, do której warto dołączyć.

Jeśli macie wolny czas, to nie jest jakoś szczególnie daleko, 2 godziny jazdy od Warszawy lub godzinka od Łodzi – wliczając korki. Tu jest mapa: http://goo.gl/maps/UPjiC

Google

Więcej informacji dla tych, co chcieliby dołączyć, a optymalnie dorzucić jakieś dary, jest dostępne na stronach:

Wydarzenie na facebooku: „Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki 2013 Łask”

https://www.facebook.com/events/621766871199292/?fref=ts

Wehikuł 4x4

Integracja Dla choinki to akcja charytatywna środowiska off-road w całej Polsce. W ciągu jednego dnia, w naszym kraju odbywają się imprezy terenowe. Ich celem jest zbiórka środków na wspieranie domów dziecka i domów opieki społecznej.

Plan imprezy na stronie klubu Wehikuł: http://www.wehikul4x4lask.pl/

http://www.wehikul4x4lask.pl/

 

Artykuł z dokładnym opisem akcji 2013 i linkami do opisów z poprzednich lat na stronie terenowo.pl:

http://www.terenowo.pl/newsy/2779-iv-ogolnopolska-integracja-dla-choinki-w-asku-zaprasza-pawe-oleszczak.html

One comment on “Śladem ludzi pozytywnie zakręconych: choinka w stylu off-road

  1. Pingback: Licznik przeskoczył 30 tysięcy | ORBITKA.COM - Photo-Travel Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 22 List 2013 by in EUROPA, Info, Polska.
%d blogerów lubi to: