ORBITKA.COM – Photo-Travel Blog

foto-relacje ze świata i okolic

Lecimy do Australii


Podjęliśmy dziś kluczową decyzję: kończymy polowanie na promocje i czas kupić bilety do Australii.

Wystarczająco długo badaliśmy ceny w różnych liniach lotniczych, żeby stwierdzić, że wiele taniej pewnie już nie będzie, a co do jednego jesteśmy zgodni: Australia na nas czeka. Po burzliwych naradach w ciągu ostatnich paru dni dziś wreszcie cała nasza czwórka powiedziała sakramentalne TAK. Postanowiliśmy się zadowolić obecną czterodniową promocją Qatar Airways i wykupić loty do Australii na przełomie lutego i marca 2014.

Teraz przystępujemy do działania. Zaczęliśmy od wizy, której uzyskanie okazało się zwykłą formalnością, do załatwienia online w kilkanaście minut. Wizę można uzyskać na stronie Ambasady Australii w UK: http://www.uk.embassy.gov.au/lhlh/IMMI_holiday_info_polish.html. Info o wizie jest po polsku, ale już sam formularz wizowy jest po angielsku. Po poprawnym wypełnieniu w krótkim czasie właściwa wiza przyszła mailem. Oto nagłówek mojej wizy, którą już dziś wyrobiłam, żeby mieć pewność przed zainwestowaniem w bilety, że żaden chochlik się nie przydarzy:

Lecimy w tym samym składzie, co do Japonii w czerwcu 2013: ja, Magda, Sławek i Tomek. Zespół się sprawdził w boju, a to wiele upraszcza, gdy już znamy swoje preferencje, oczekiwania i wiemy, kto w czym jest mocny.

Od jutra na ostro zajmujemy się planowaniem i formalnościami. Uwielbiam ten etap planowania wypraw. Układanie planu podróży, choć zajmuje dużo czasu, ogromnie pobudza wyobraźnie. Sama świadomość, że jest tyle opcji do wyboru i sami decydujemy co zobaczyć, a czego się nie zdąży, dodaje adrenaliny. Rozpoznawanie terenu, poszukiwanie materiałów i uczenie się o nowych miejscach jest równie ekscytujące jak samo podróżowanie. Już się nie mogę doczekać…

—–

Warszawa – wtorek 22 października 2013 – godz. 19:00

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 22 Paźdź 2013 by in AUSTRALIA, Info, Melbourne, Sydney and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: